2406 zakopane app ban 600x100

baner ngg NPC2024

PawelGrzesiowskiDr Paweł Grzesiowski, członek rady naukowej „Nowego Gabinetu Ginekologicznego” został wyróżniony przez kapitułę konkursu „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia 2020” w dwudziestej edycji tego wydarzenia. Dr n. med. Paweł Grzesiowski, który jest też doradcą do walki z COVID-19 Naczelnej Izby Lekarskiej otrzymał nagrodę w kategorii „Lider Roku 2020 w Ochronie Zdrowia – Media – Osobowość Medialna”.

 


Kapituła postanowiła nagrodzić dr. Grzesiowskiego w kategorii Osobowość Medialna, wysoko oceniając fakt, że gwiazdą mediów uczynił rzetelną wiedzę medyczną.

Dr n. med. Paweł Grzesiowski jest pediatrą, immunologiem, ekspertem w zakresie kontroli zakażeń, a także popularyzatorem wiedzy medycznej, co w dobie pandemii okazało się niezwykle ważne. Mówi jasno, konkretnie, powołując się na wyniki badań. I dlatego dzisiaj jest jednym z lekarzy najbardziej widocznych w mediach. Dr Grzesiowski ma wyjątkową cierpliwość do osób zgłaszających najdziwniejsze wątpliwości. Uważa, że nie ma głupich pytań. W czasie pandemii komentuje sytuację epidemiologiczną w Polsce i na świecie, przytacza wyniki najważniejszych publikacji, odpowiada krótko i merytorycznie. Od kilku miesięcy jest ekspertem Naczelnej Izby Lekarskiej ds. walki z COVID-19, jest też przewodniczącym zarządu Stowarzyszenia Higieny Lecznictwa, organizacji pozarządowej non-profit, która od 1997 r. szerzy wiedzę na temat zakażeń wśród lekarzy i pielęgniarek.

Wśród pozostałych laureatów są między innymi Andrzej Matyja, Marcin Jędrychowski, Izabela Ciuńczyk, Robert Flisiak, Andrzej Horban, Krzysztof Simon i Małgorzata Krajnik.

Lista nagrodzonych:

„Osobowość Medyczna Roku 2020” – prof. dr hab. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej

Prof. Matyja niejednokrotnie pokazał, że bezkompromisowo potrafi walczyć o praworządność i prawa lekarzy, ostatnio patronując inicjatywie „Leczymy mimo wszystko”, w której organizacje zrzeszające medyków przedstawiły postulaty konieczne do zrealizowania po wyjściu z pandemii, a także biorąc udział w akcji rozbrajania fake newsów o COVID-19. Jego nazwisko stało się znakiem firmowym solidarności i waleczności środowiska medycznego. I dlatego kapituła nagrody nadała mu tytuł „Osobowości Medycznej Roku”.

„Menedżer Roku 2020 w Ochronie Zdrowia – placówki publiczne” – Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Dyrektor zadbał o pacjentów covidowych, ale i o tych z innymi, poważnymi schorzeniami, zadbał też o lekarzy – o ich bezpieczeństwo i wynagrodzenia. W czasie pandemii przekształcił kolosa, jakim jest szpital uniwersytecki, w szpital jednoimienny, jednocześnie nie zamykając drzwi przed niecovidowymi chorymi.
„Menedżer Roku 2020 w Ochronie Zdrowia – placówki prywatne” – dr Izabela Ciuńczyk, dyrektor Centrum Zdrowia Psychicznego MEDISON w Koszalinie
Dr Izabela Ciuńczyk, dyrektor Centrum Zdrowia Psychicznego MEDiSON w Koszalinie twierdzi, że przekonanie o braku potrzeby doskonalenia jest dla psychiatry niebezpieczne, a ważne jest dla niego, jak mówi, odkrycie czarodziejskiego pytanie: O czym chciałby pan porozmawiać?

„Lider Roku 2020 w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital” – Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu to fenomen naukowy, dydaktyczny i kliniczny. Jest symbolem perfekcyjnie zorganizowanego szpitala, w którym leczy się setki pacjentów, ale i przeprowadza kolejne nowatorskie operacje. Przygotowanie koncepcji, wybudowanie i uruchomienie Instytutu to sukces prof. dr. hab. n. med. dr. h.c. multi Henryka Skarżyńskiego, międzynarodowej sławy otochirurga i specjalisty z otorynolaryngologii, konsultanta krajowego ds. otorynolaryngologii.

„Liderzy Roku 2020 w Ochronie Zdrowia – zdrowie publiczne” – prof. dr hab. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, prof. dr hab. Andrzej Horban, główny doradca premiera do spraw COVID-19, krajowy konsultant ds. chorób zakaźnych, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych dla Dorosłych Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz prof. dr hab. Krzysztof Simon, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych dla województwa dolnośląskiego, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Prof. dr hab. Robert Flisiak jako prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy „Lider Roku 2020 w Ochronie Zdrowia – Ambasador zdrowia” – dr n. med. Marek Posobkiewicz, były główny inspektor sanitarny


Niech nikogo nie zmyli lekki i ironiczny ton jego wypowiedzi. Kryje się za nim bardzo poważny i edukacyjny przekaz, w ostatnich miesiącach szczególnie ważny. Gdy przechodził COVID-19, nagrał piosenkę dedykowaną Edycie Górniak, która twierdziła, że w szpitalach w role chorych na COVID-19 wcielają się statyści. „Ja nie jestem statystą” – śpiewał Posobkiewicz do melodii hitu Edyty Górniak „To nie ja byłam Ewą”. W rozmowach z dziennikarzami żartował, że praca w szpitalu w roli statysty, który się dusi, nie należy do miłych. Całość zrobiła więcej dobrego niż niejeden poradnik proszczepionkowy.

„Lider Roku 2020 w Ochronie Zdrowia – działalność charytatywna” – Polskie Towarzystwo Opieki Duchowej w Medycynie, prezes prof. dr hab. Małgorzata Krajnik

Prezes Krajnik szybko zauważyła, że ozdrowieńcy, choć często mówią z trudem, to najbardziej żalą się nie na dolegliwości fizyczne, ale przerażającą pustkę i samotność w trakcie hospitalizacji. I tak COVID-19 zainspirował Polskie Towarzystwo Opieki Duchowej w Medycynie do stworzenia programu „Bądź przy mnie”. Jego celem jest poprawa jakości życia chorych leczonych w szpitalach z powodu COVID-19, szczególnie obniżenie poziomu stresu poprzez zapewnienie wsparcia społecznego i duchowego.

„Lider Roku 2020 w Ochronie Zdrowia – działalność edukacyjna” – Centrum Edukacji Medycznej

W swoim działaniu placówka kieruje się przekonaniem, że chęć pogłębiania i uzupełniania wiedzy leży w naturze lekarzy, jest wpisana w ich zawód. Szkolenie motywowane jest własną potrzebą, a uczenie innych wyrazem odpowiedzialności zawodowej. Taka jest rola Centrum Edukacji Medycznej, jednostki powołanej w celu prowadzenia specjalistycznych szkoleń dla kadry medycznej. Edukujący, jak sami o sobie mówią, uczą chirurgicznej precyzji. Prezes zarządu Kamila Zawadzka tłumaczy, że fundament działalności to praktyczne warsztaty na preparatach nieutrwalonych, tzw. kadawerach, realizowane w warunkach identycznych jak w trakcie operacji.

„Lider Roku 2020 w Ochronie Zdrowia – Media – Osobowość Medialna” – dr n. med. Paweł Grzesiowski, doradca do walki z COVID-19 Naczelnej Izby Lekarskiej

Kapituła postanowiła nagrodzić dr. Grzesiowskiego w kategorii Osobowość Medialna, wysoko oceniając fakt, że gwiazdą mediów uczynił rzetelną wiedzę medyczną.

Nagrody specjalne „Menedżera Zdrowia” przyznane przez kolegium redakcyjne „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego” – Maciej Miłkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia oraz prof. dr hab. Mirosław Ząbek, kierownik Kliniki Neurochirurgii i Urazów Układu Nerwowego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie

 Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Medyczne Termedia oraz redakcja „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”.

Źródło informacji: Wydawnictwo Medyczne Termedia