Dostałem informację na temat kontroli Urzędu Wojewódzkiego. Od roku prowadzę podmiot leczniczy. Co będzie przedmiotem takiej kontroli?

  Zamierzam wynająć innemu lekarzowi pomieszczenie własnego gabinetu. O jakich zapisach powinienem pamiętać w umowie najmu?

  Czy lekarz może w ramach swojej działalności gospodarczej, w gabinecie sprzedawać akcesoria medyczne (nie będące lekarstwami) np. suplementy diety, kremy, żele do higieny intymnej, itp. Czy podjęcie takiej decyzji wiąże się z obowiązkiem stania się VAT-owcem?

  Dzwoniono do nas z firmy, która oferuje pomoc w przygotowaniu zestawienia do GIODO, które należało złożyć do końca grudnia. Czy mogę poprosić o odpowiedź, czy rzeczywiście należało do końca grudnia złożyć jakieś sprawozdanie?

  Czy korespondencja prowadzona z pacjentem może być traktowana jako dokumentacja medyczna?

  Prowadzę mały gabinet ginekologiczny. Jakiś czas temu, zwróciła się do mnie pacjentka z prośbą o przesłanie jej dokumentacji medycznej za pomocą maila. Czy mogę w ten sposób udostępnić dokumentację medyczną?

  Ostatnio nawiązałam współpracę z podmiotem leczniczym. W umowie, którą mi przedstawiono do podpisu, jest zapis, że w razie roszczenia ponoszę pełną (100 proc.) odpowiedzialność. Czy taki zapis jest poprawny?

  Czy mogę nawiązać współpracę z lekarzem, który nie ma założonej działalności gospodarczej? Działam w ramach podmiotu leczniczego. Nie chcę zatrudniać lekarza na etat.

  Zatrudniłem recepcjonistkę na umowę o pracę, więc musi być ona przeszkolona w zakresie BHP. W "karcie szkolenia wstępnego w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy" są dwa podpunkty: instruktaż ogólny oraz instruktaż stanowiskowy. Instruktaż ogólny przeprowadził specjalista ds. BHP. A kto może przeprowadzić instruktaż stanowiskowy?

  Czy pracownikowi przysługuje dzień wolnego w przypadku, gdy pracodawca kieruje go na szkolenie, które odbywa się poza godzinami pracy, w sobotę?

  Czy lekarz ginekolog ma obowiązek posiadania cennika w gabinecie?

  Czy przed placówką medyczną powinien pojawić się znak z zakazem palenia na terenie placówki?

  Jak walczyć z internetowymi wpisami obrażającymi lekarzy? Od kogo domagać się podjęcia działań zmierzających do zaprzestania naruszeń dobrego imienia?

  Jak walczyć z internetowymi wpisami obrażającymi lekarzy? Od kogo domagać się podjęcia działań zmierzających do zaprzestania naruszeń dobrego imienia?

  Sprzęt Ginekologiczny

  loading...