erekawice2

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówPrawdopodobnie od 2019 roku ciężarne i matki zaraz po porodzie będą wykonywały test depresji Becka. Będzie on wykonywany trzykrotnie - w pierwszym trymestrze ciąży, miesiąc przed planowanym porodem oraz miesiąc po porodzie.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówMinister Zdrowia Konstanty Radziwiłł uważa, że wciąż pokutują mity, że jest pewna ilość alkoholu, którą kobieta może wypić nie szkodząc dziecku. To nieprawda, najmniejsza dawka może mieć negatywne skutki – powiedział minister Radziwiłł podczas konferencji.

  NFZ duzeOferenci nie przygotowali się wystarczająco dobrze do konkursu w zakresie ginekologii i położnictwa – tak uważa Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ i zapowiada ponowny konkurs. Liczne braki miały oferty, które do tej pory wpłynęły, nawet mimo długiego czasu na ich przygotowanie – twierdzi łódzki NFZ.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówNie do końca tego roku, ale do 31 grudnia 2018 lekarze mają czas, aby wdrożyć w swoich gabinetach systemy do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej. 20 lipca Sejm przyjął znowelizowaną ustawę o systemie informacji w ochronie zdrowia, która obowiązuje od kilku dni.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówSzpitale od lipca 2015 r. wykonują trzy razy więcej znieczuleń przy porodach. Dzieje się tak, od kiedy NFZ zaczął dodatkowo finansować znieczulenia zewnątrzoponowe.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówO staranne zabezpieczanie danych osobowych pacjentów apeluje Józefa Szczurek-Żelazko, wiceminister zdrowia. Taki apel wiceminister wystosowała w piśmie kierowanym do Okręgowych Izb Lekarskich. Powodem są coraz częstsze przypadki nieprzestrzegania przez placówki medyczne przepisów Ustawy o Ochronie Danych Osobowych.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówObowiązujące dziś papierowe dokumenty: „Prawo wykonywania zawodu lekarza" i „Prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty" ma zastąpić karta elektroniczna, która będzie wielkości dowodu. Umożliwi ona lekarzom składanie podpisu elektronicznego. Karta, dzięki wbudowanemu mikroprocesorowi, uwierzytelni lekarza w systemach elektronicznych.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówBędzie możliwe podwyższenie wyceny świadczeń medycznych dzięki rezerwie ogólnej, ujętej w planie finansowym Narodowego Funduszu Zdrowia na rok 2017. Chodzi o kwotę w wysokości blisko 738 mln złotych.

  26488251 xxlBlisko 45 procent więcej postępowań dotyczących błędów medycznych niż rok wcześniej prowadziły polskie prokuratury w 2016 roku. W sumie było to 4963 postępowań.

  46430530 xxlSzpital w Busku Zdroju w Świętokrzyskiem jest pod lupą prokuratury. Działania prawne zostały podjęte po tym, jak zmarł tam noworodek. Rodzina zarzuca lekarzom niedopełnienie obowiązku, ojciec twierdzi, że cesarskie cięcie wykonano za późno.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówUstawę o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracownikom medycznym poparł Senat. Ustawa została poparta bez poprawek. Minimalna pensja lekarza specjalisty ma wynosić 6,4 tys. zł, lekarza z pierwszym stopniem specjalizacji około 5,9 tys. zł, bez specjalizacji 5,3 tys. zł, a stażysty prawie 3,7 tys.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówW prasie pojawiają się artykuły, sugerujące, że standardy opieki okołoporodowej zlikwidowano lub nie działają w prawidłowy sposób. Ministerstwo Zdrowia postanowiło zareagować na te doniesienia. Zamieszczono na stronie resortu specjalny komunikat w tej sprawie.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarza ginekologaUstawę, która wprowadza przepisy ułatwiające dostęp do niestandardowej terapii w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia podpisał prezydent Andrzej Duda. Kancelaria Prezydenta poinformowała, że pigułki "dzień po" będą sprzedawane na receptę.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówWiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko podkreśla, komentując przygotowywane zmiany w standardach okołoporodowych, że to lekarz decyduje o sposobie postępowania. Wiceminister uważa, że zapisywanie pewnych procedur w standardach mogłoby być niecelowe ze względu na szybki rozwój medycyny.

  Sprzęt Ginekologiczny

  loading...