erekawice2

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówPierwszy w północno-zachodniej Polsce bank mleka kobiecego zacznie działać w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówOddział Ginekologiczno-Położniczy z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oraz Oddział Neonatologiczny z Pododdziałem Patologii Noworodka został otwarty w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. Całkowity remont kosztował około miliona złotych.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówNa procedury dotyczące przedwczesnych porodów skarżą się pacjentki w Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Chodzi o przypadki, kiedy ciąża kończy się poronieniem przed dziesiątym tygodniem ciąży.

  15316597 xxl minRzecznik Praw Pacjenta wydał decyzję o uznaniu praktyk za naruszające zbiorowe prawa pacjentów w związku z wprowadzeniem przez jeden z podmiotów leczniczych podwyższonej opłaty za połączenie z numerem telefonu, który miał służyć pacjentom do telefonicznej rejestracji na udzielenie świadczeń zdrowotnych finansowanych przez  Narodowy Fundusz Zdrowia. Naczelny Sąd Administracyjny w dniu 10 października br. stanął po stronie Pacjentów i potwierdził decyzję wydaną przez Rzecznika.

  187645Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet w Polsce i w krajach zachodnich. W Polsce rocznie umiera z jego powodu 5 tysięcy kobiet. W latach 2011-2013 w województwie małopolskim umieralność wśród chorych wyniosła 15%. Niestety, w Krakowie (a także powiecie nowotarskim i limanowskim) odsetek osób z rakiem piersi jest o 20% większy, niż w pozostałych częściach kraju. W niedzielę 15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.

  portal zdrowie057 minOczekując przyjścia na świat dziecka, każda mama chciałaby przede wszystkim, aby było zdrowe. W diagnostyce płodu przydają się badania prenatalne, pozwalające sprawdzić czy dziecko nie cierpi na rozmaitego rodzaju schorzenia czy też wady rozwojowe.

  20170331 MG4 6246 minNie jest nowością ustalenie, że picie w ciąży zwiększa ryzyko rozwinięcia uzależnienia przez dziecko w życiu dorosłym. Coraz bliżej jest jednak wyjaśnienia fizjologicznego mechanizmu takiej zależności. Wyniki amerykańskich badań, które znacząco przyczyniają się do jego opisania, opublikowało niedawno czasopismo Journal of Neuroscience. Eksperyment przeprowadzono wprawdzie na szczurach i to ich mózgi potem badano, niemniej jednak jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że w tym przypadku podobny mechanizm występuje u ludzi.

  p.knapp minPaweł Knapp z Kliniki Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej UMB został wybrany do Zarządu Głównego Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO).  To prestiżowe Europejskie Towarzystwo jest prężnie działającą strukturą nie tylko w Europie lecz także na świecie. jest pierwszym polakiem, który zasiada w tym towarzystwie.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówNie wiadomo, czy oddział ginekologiczno-położniczy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu wznowi przyjmowanie pacjentek do porodu. Planowano, że cieszący się dobrą opinią oddział, rozpocznie pracę 16 października.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówPrawie promil alkoholu we krwi miały bliźniaki, które urodziła pijana matka w Tomaszowie Mazowieckim. Stan zdrowia bliźniaków, które są wcześniakami jest stabilny. Czterdziestoletnia kobieta podczas przyjęcia na oddział miała we krwi 1,3 promila alkoholu.

  ComidolegaRedaktor naczelny Nowego Gabinetu Ginekologicznego, jest ekspertem w programie telewizyjnym pt. "Co mi dolega?" emitowanym w telewizji TLC. Premiera pierwszego odcinka będzie emitowana w poniedziałek 23 października o godz. 22:30.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówW niedzielę 1 października Pałac Kultury i Nauki w Warszawie został podświetlony różowym światłem. Już siódmy rok z rzędu chciano w ten sposób zwrócić uwagę na ważny cel, jakim jest profilaktyka i pokonanie raka piersi.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówPrzez kilka godzin pracowały cztery zespoły specjalistów ze Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie przy operacji wycięcia macicy podczas porodu. Zastosowano innowacyjną metodę, dzięki której zminimalizowano upływ krwi.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówOd 2008 roku w Szpitalu Bielańskim w Warszawie przeprowadzono blisko 800 aborcji - poinformowała Fundacja Pro - Prawo do Życia. Z danych, jakie Fundacja otrzymała od szpitala wynika, że z blisko 800. aborcji najwięcej przeprowadzono w ubiegłym roku.

  Podkategorie

  Sprzęt Ginekologiczny

  loading...