erekawice2

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówDowiedziono, że już w łonie matki dzieci reagują na obraz. Przeprowadzono eksperyment, w czasie którego wyświetlano obrazy przez tkanki matki, w taki sposób, aby dziecko mogło je zauważyć.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówNiemal czterokrotnie wyższe ryzyko urodzenia martwego dziecka mają kobiety, które podczas ostatniego trymestru ciąży zasypiają na plecach – tak twierdzą naukowcy z Nowej Zelandii. W badaniu wzięły udział 164 kobiety, które od lutego 2012 r. do grudnia 2015 r. urodziły martwe dziecko w 28. tygodniu ciąży lub później.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówDyrekcja i kadra z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku mają problemy. W Internecie pojawiło się zdjęcie, na którym widać, jak jedno z dzieci leży w ustawionej na parapecie wanience kąpielowej, bo zabrakło dla niego łóżeczka.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówResort zdrowia wyszedł z propozycją, by pacjenci mogli korzystać z odpłatnych świadczeń zdrowotnych w publicznej placówce ochrony zdrowia, o ile ta będzie świadczyła takie usługi. Pomysł ten skomentował były minister zdrowia Marek Balicki.

  00313984Jedynie 3,14 promila wyniósł w 2016 r. wskaźnik umieralności okołoporodowej w  Świętokrzyskiem. Województwo to może pochwalić się najlepszym wynikiem w całym kraju. To efekt właściwego  systemu opieki nad ciężarną i noworodkiem - podsumowuje prof. Stanisław Radowicki krajowy konsultant w dziedzinie ginekologii.

  Informatyzacja polskiej służby zdrowia przyspiesza. W ciągu trzech najbliższych lat do obiegu wejdą obowiązkowe elektroniczne zwolnienia lekarskie, e-recepty oraz e-skierowania. W 2019 roku ma wejść w życie elektroniczna dokumentacja, a pacjenci zyskają dostęp do swoich danych medycznych online. Szpitale i placówki służby zdrowia czeka w najbliższych latach cyfrowa rewolucja.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówLiderem programu koordynowanej opieki nad ciężarną w regionie staje się Szpital Wojewódzki im. kard. S. Wyszyńskiego w Sieradzu – w województwie łódzkim. Ciężarne z zachodniej części województwa łódzkiego najchętniej wybierają właśnie ten szpital.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówBadacze z Katedry Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego szukają odpowiedzi na pytanie - jak uczucie miłości wpływa na zdrowie i płodność kobiet?

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówW ostatnim roku liczba chorych Polaków korzystających z prywatnej opieki medycznej wzrosła o 30 proc. Wynika to z coraz lepszych zarobków i większej świadomości dotyczącej potrzeby dbania o zdrowie.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówNiekorzystny wpływ na rozwój płodu ma długotrwały stres w czasie ciąży. Naukowcy z Uniwersytetu w Zurychu informują, że stres w czasie ciąży "przenika" do wód płodowych. Dowodzą, że stres matki w czasie ciąży może zwiększać ryzyko rozwoju problemów zdrowia fizycznego i psychicznego w późniejszym życiu dziecka.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówSzkołę rodzenia otwarto w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie. Kobiety wielokrotnie w ciągu ostatnich lat apelowały o podjęcie takiej inicjatywy. Szkoła jest bezpłatna, choć NFZ nie refunduje jej zajęć.

  15599939 xxl minUruchomienie Małopolskiego Centrum Macierzyństwa i Medycyny Kobiet planuje Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. W Centrum mają być przeprowadzane badania prenatalne i zapłodnienie pozaustrojowe.

  9082864 xxl minZ danych Eurostat wynika, że Polki odkładają decyzję o macierzyństwie i rodzą pierwsze dziecko przeciętnie w wieku 27 lat. W związku z tym przez dwie ostatnie dekady, średni wiek kobiet w Polsce zostających po raz pierwszy matkami, wzrósł o trzy lata.

  Ministerstwo ZdrowiaProf. Marian Gabryś nie uzyskał aprobaty prof. Stanisława Radowickiego i nie zostanie dolnośląskim wojewódzkim konsultantem ds. ginekologii. Prof. Gabryś wyznał Gazecie Wrocławskiej, że ma o to żal.

  Podkategorie