e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówNa początku listopada 2017 wydaliśmy piąty numer Nowego Gabinetu Ginekologicznego. Jak zwykle, znajdą w nim Państwo wiele opracowań dotyczących prawa z zakresu medycyny, z naciskiem na aspekty związane z leczeniem ginekologicznym, a także artykuły dotyczące nowych metod leczenia schorzeń związanych z ginekologią.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówW sierpniowym wydaniu magazynu Nowy Gabinet Ginekologiczny, tradycyjnie znajdą Państwo kilka artykułów z zakresu prawa medycznego, dotyczącego zagadnień ginekologicznych oraz artykuły dotyczące leczenia schorzeń ginekologicznych.
  Prawne aspekty cięcia cesarskiego – to tytuł publikacji Moniki Drab-Grotowskiej, radcy prawnego, która na podstawie orzeczeń polskich sądów, przedstawia kompendium wiedzy na temat prawnej strony cesarskiego cięcia. Eksperyment medyczny, to kolejny temat prawny. Tomasz Popielski opisał, kiedy możemy stosować eksperymentalne leczenie oraz zaproponował wzór formularza zgody pacjenta na takie leczenie. W uzupełnieniu tego cyklu tematów publikujemy także "Pytania do Prawnika", w których Maciej Gibiński daje odpowiedzi na kolejnych 10 pytań przesłanych do naszej redakcji (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

  Nowy Gabinet Ginekologiczny - e-ginekologia.plDlaczego vulvodynia jest tak rzadko rozpoznawana przez lekarzy, jaki jest mechanizm działania przeciwnowotworowego metforminy, czy skupione ultradźwięki (HIFU) to przyszłość ginekologii – to tylko niektóre tematy opisane w numerze 3/2017 Nowego Gabinetu Ginekologicznego. Ponadto, znajdą w nim Państwo kolejny zestaw "Pytań do Prawnika" (wraz z odpowiedziami oczywiście) oraz obszerny artykuł radcy prawnego o tym, czy można i jak reklamować swój gabinet. Wśród tematów technicznych, proponujemy zapoznanie się z obszernym opracowaniem dotyczącym programów komputerowych do prowadzenia e-dokumentacji. Przypomnijmy, że do końca tego roku w każdym gabinecie lekarskim będzie musiał działać taki program. Ale informatyka, to nie tylko programy komputerowe. Bardzo szybko rozwija się gałąź telemedycyny. Jakie są jej możliwości w opiece okołoporodowej? Na to pytanie również znajdziecie Państwo odpowiedź w tym numerze Nowego Gabinetu Ginekologicznego. To oczywiście tylko niektóre z naszych propozycji. Ciekawych artykułów jest wiecej.
  Pełen spis treści najnowszego numeru znajduje się tutaj.
  Jeśli chcesz zamówić prenumeratę (w cenie 90 zł / rok) kliknij tutaj.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówNajlepsze programy do prowadzenia e-dokumentacji, prawne kwestie związane z leczeniem eksperymentalnym, diagnostyka zmian rozrostowych w obrębie jajników, hormonalna terapia menopauzalna oraz zestaw pytań i odpowiedzi do naszego redakcyjnego prawnika to, naszym zdaniem, najciekawsze artykuły w najnowszym numerze Nowego Gabinetu Ginekologicznego.
  W przededniu zmian prawnych dotyczących prowadzenia dokumentacji, bardzo istotny staje się wybór odpowiedniego programu komputerowego. Na rynku jest wiele propozycji, jest w czym wybierać. Jednak lekarze, którzy nigdy nie korzystali z takich programów, mają nie lada problem. Nasz artykuł jest krótkim przewodnikiem po wszystkich najważniejszych funkcjonalnościach programów do EDM. Z kolei tekst o eksperymencie medycznym jest prawnym spojrzeniem na to zagadnienie. Wszelkie niestandardowe metody leczenia, mogą być podciągnięte pod eksperyment medyczny. Dlatego warto wiedzieć co już jest eksperymentem, a co jeszcze nie.
  Szczegółowy spis treści znajduje się tutaj.
  Jeśli chcesz wykupić prenumeratę kliknij tutaj.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówWydaliśmy pierwszy w tym roku numer Nowego Gabinetu Ginekologicznego. Jak zwykle, znajdą w nim Państwo artykuły z zakresu prawa medycznego oraz artykuły z tematyki leczenia ginekologicznego. Bardzo ciekawa jest, naszym zdaniem, publikacja na temat wpływu choliny na przebieg ciąży i rozwój dziecka. Okazuje się, że prawidłowa jej suplementacja może znacząco podwyższyć iloraz inteligencji dziecka. W kolejnym artykule natomiast zajęliśmy się problematyką niedokrwistości u kobiet w ciąży.

  Nowy Gabinet GinekologicznyWstrząs anafilaktyczny w gabinecie ginekologicznym – to temat przewodni najnowszego wydania Nowego Gabinetu Ginekologicznego. Ratownicy medyczni z dużym stażem, opisują jak należy się zachować w przypadku pacjentki, która zdradza symptomy wstrząsu. W jaki sposób szybko ocenić głębokość wstrząsu, jakie podjąć działania. Drugim dość ciekawym zagadnieniem jest leczenie blizn pozostających po zabiegach ginekologicznych. Nowoczesne metody terapeutyczne pozwalają takie blizny leczyć z dużym sukcesem. Jakie to metody? Zapraszamy do lektury.

  Nowy Gabinet GinrkologicznyJaka instytucja i w jakim zakresie może kontrolować gabinet lekarski, a w szczególności ginekologiczny? Kiedy jesteśmy zmuszeni wpuścić osobę kontrolującą do gabinetu lub placowki, a kiedy możemy nie zgodzić się na taką kontrolę – wszystkie te wątpliwości wyjaśnia prawnik Tomasz Popielski w najnowszym wydaniu Nowego Gabinetu Ginekologicznego. Ponadto, z zagadnień prawnych, opisaliśmy nowe zasady zdobywania punktów edukacyjnych oraz zasady udzielania lekarzom urlopów na szkolenia zawodowe. Oczywiście publikujemy także kolejny zestaw odpowiedzi prawnika Macieja Gibińskiego, w cyklu: Pytania do Prawnika.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówNowe zasady zdobywania punktów edukacyjnych, obowiązek szkolenia BHP dla lekarzy ginekologów, gwarancja na leczenie – czy coś takiego w ogóle istnieje, zasady udostępniania dokumentacji medycznej, to tylko niektóre zagadnienia, na które znajdą Państwo odpowiedzi w najnowszym wydaniu Nowego Gabinetu Ginekologicznego.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówWydaliśmy kolejny numer Nowego Gabinetu Ginekologicznego. Od tego numeru nowym redaktorem naczelnym naszego magazynu jest Jacek Tulimowski, znany w środowisku lekarz ginekolog. 

  A co można przeczytać w najnowszym wydaniu?
  Nowy rząd wciąż zmienia rozporządzenia i ustawy regulujące zasady funkcjonowania gabinetów lekarskich i szpitali. Na łamach Nowego Gabinetu Ginekologicznego, na bieżąco informujemy o tych zmianach. W najnowszym numerze przeczytają Państwo o nowych zasadach kontroli gabinetów i podmiotów leczniczych, o tym, co to znaczy tajemnica lekarska, i kiedy do jej zachowania jesteśmy zobowiązani.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówBłędy medyczne – jak się ochronić przed skutkami prawnymi naszych błędów, radzi prawnik Tomasz Popielski. Powstał nowy rejestr - czy musimy do niego zgłosić urządzenia pracujące w naszej placówce. Znów zmieniły się zasady przechowywania dokumentacji medycznej. Co należy zmienić? To tylko kilka pytań, na które znajdą Państwo odpowiedzi w najnowszym wydaniu Nowego Gabinetu Ginekologicznego.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówCytologia płynna czy konwencjonalna, to główny temat najnowszego wydania magazynu Nowy Gabinet Ginekologiczny. Cytologii poświęciliśmy dwa teksty. Jeden opisuje wytyczne PTG w kwestii pobierania rozmazów, drugi przedstawia zalety cytologii płynnej w porównaniu z konwencjonalną.

  W części poświęconej prawnym aspektom prowadzenia działalności ginekologicznej opisaliśmy wszelkie kwestie związane z koniecznością uzyskania zgody pacjentki na leczenie. Oczywiście omówiliśmy też konsekwencje prawne, gdy takiej zgody nie ma. Warto zapoznać się z tym artykułem.

  e-ginekologia.plMinister Marian Zembala, ustępując w listopadzie ze stanowiska, podpisał kilka rozporządzeń i ustaw dotyczących ginekologii. W najnowszym numerze Nowego Gabinetu Ginekologicznego opisaliśmy dokładnie dwie z nich. Chodzi o pakiet ustaw dotyczących leczenia niepłodności oraz o ustawę wprowadzającą obowiązek podania rodzącej znieczulenia porodowego.

  e-ginekologia.plLekarze na Kongresie PTG w Łodzi prosili nas, abyśmy napisali artykuł o tym, jaki laser najlepiej kupić do gabinetu ginekologicznego. Sprawa nie jest prosta, ale udało się. Publikujemy obszerny tekst na temat laserów. Po jego lekturze lekarz powinien bez problemu dobrać laser do własnego gabinetu i znaleźć właściwego dostawcę sprzętu.

  e-ginekologia.plWe wrześniowym wydaniu Nowego Gabinetu Ginekologicznego znajdą Państwo artykuły dotyczące nowych zasad postępowania z dokumentacją medyczną. Jeden dotyczy szpitali, a drugi zasad przechowywania dokumentacji i dostępu do niej. Osobny artykuł poświeciliśmy ochronie danych osobowych pacjentów. Oczywiście na naszych łamach znalazło się miejsce na kolejny artykuł z cyklu "Pytania do prawnika". Z tematów nie związanych z prawem, polecamy artykuł o aparatach USG oraz obszerny tekst na temat zastosowania badań genetycznych w ginekologii.

  Szczegółowy spis treści znajduje się tutaj.

  Jeśli chcą Państwo zamówić ten numer lub zamówić prenumeratę proszę kliknąć tutaj.

  Sprzęt Ginekologiczny

  loading...