erekawice2

  fotolia 102174024 subscription monthly mWiele kobiet zastanawia się, w jaki sposób obliczyć dni płodne. Czy faktycznie jest to tak trudne?

  Obserwacja śluzu – poznaj lepiej swoje ciałoStężenie hormonów w kobiecym organizmie poddane jest wahaniom. Zmieniający się poziom estrogenów i progesteronu reguluje cykl menstruacyjny. Kobieta, która dobrze zna swój organizm jest w stanie określić dość dokładne dni płodne oraz czas, w którym zajście w ciążę nie będzie możliwe. Dokładna obserwacja wydzieliny z pochwy pozwala odróżnić dni płodne od niepłodnych, a także wychwycić pierwsze symptomy świadczące o infekcji intymnej bądź zaburzeniach hormonalnych.

   

  Z badania Instytutu GfK Polonia wynika, że na dolegliwości związane z suchością pochwy cierpi 23 proc. Polek, a problem dodatkowo nasila się w okresie menopauzy i wtedy dotyczy już 40 proc. kobiet. Ma to znaczący wpływ na ich aktywność seksualną i powoduje dyskomfort w trakcie współżycia. 

   

  Odkładanie się cholesterolu w tętnicach zaburza przepływ krwi nie tylko w sercu i mózgu, lecz także w narządach płciowych. Za stężenie tego związku w organizmie w dużej mierze odpowiedzialny jest sposób żywienia. Poziom cholesterolu podwyższają tłuszcze trans oraz tłuszcze nasycone, a obniża błonnik. Najzdrowszą metodą ograniczenia ryzyka chorób sercowo-naczyniowych jest niskoprzetworzona dieta bogata w produkty roślinne.

   

  Sprzęt Ginekologiczny

  loading...