erekawice2

Alltus Gdynia 600x100 v2 min

PRAWO DLA GINEKOLOGÓW
loading...

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologóZ ostatnich opublikowanych badań wynika, że używanie telefonów komórkowych w czasie ciąży nie wywiera niekorzystnego wpływu na rozwój neurologiczny dziecka. Główni autorzy badania – naukowcy z z Norwegian Institute of Public Health w Oslo (Norwegia) uważają, że ekspozycja na pole elektromagnetyczne emitowane przez telefon komórkowy ciężarnej kobiety nie wpływa na neurorozwój jej dziecka.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówWspólny projekt będą realizowały szpitale z Gorzowa Wlkp. i niemieckiego Strausbergu. Ponad milion euro dofinansowania, placówki chcą przeznaczyć na podniesienie standardu w zakresie ginekologii i położnictwa oraz wymianę doświadczeń.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówW Szpitalu Specjalistycznym św. Wojciecha w Gdańsku zakończyła się modernizacja oddziału położniczo-ginekologicznego. Jest to niezwykle ważna inwestycja, ponieważ w Trójmieście jest to jeden z najczęściej wybieranych szpitali przez rodzące.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówSąd Okręgowy orzekł, że Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi ma zapłacić pacjentce blisko 70 tys. zł tytułem rekompensaty za cierpienia, jakich doznała po porodzie. W Instytucie miało dojść do zaniedbań.

  KOLEJNE WYDANIA NOWEGO GABINETU GINEKOLOGICZNEGO
  loading...

  SPRZĘT DLA GABINETÓW GINEKOLOGICZNYCH

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówTelemedycyna jest dynamicznie rozwijającym się nurtem współczesnej opieki nad pacjentem. Łącząc w sobie elementy medycyny, informatyki oraz telekomunikacji, w znaczący sposób poprawia jakość usług medycznych. Oferuje rozwiązania w wielu dyscyplinach, w tym w opiece okołoporodowej, powstało bowiem mobile KTG.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówMetoda HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) znana jest w medycynie od ponad 20. lat. Wykorzystywana jest m.in. do ablacji guzów, np.: prostaty i mięśniaków. Od około 4. lat obecna jest w medycynie estetycznej, a od niedawna znalazła zastosowanie także w ginekologii estetycznej.
  Ultradźwięki o wysokiej intensywności, skoncentrowanej wiązki ultradźwiękowej, działającej selektywnie w zakresie od 1,5 do 4,5 mm grubości ściany pochwy, działają w zakresie końcowego termicznego efektu podobnie do lasera CO2, jednak w porównaniu z laserem, zasięg penetracji w głąb tkanki jest większy.

  Pierwsze na świecie urządzenie do przesiewowego badania piersi w warunkach domowych stworzyli polscy naukowcy z biotechnologicznej spółki Braster. Chroniony patentami wynalazek trafił właśnie do powszechnej sprzedaży na polskim rynku. Głównym kanałem dystrybucji będzie strona internetowa producenta oraz sieć aptek. Firma Braster szacuje, że w ciągu roku sprzeda nawet 10 tys. sztuk urządzenia do samobadania piersi.

  Medyczne sprawozdania

   

  Lekarz, jako przedsiębiorca prowadzący własną działalność, ma szereg obowiązkowych sprawozdań do złożenia w ciągu roku kalendarzowego. Sprawozdania można podzielić na: związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i te związane z wykonywaniem zawodu lekarza.

   

  Możliwości techniczne aparatów ultrasonograficznych

  Lekarze ginekolodzy mają do dyspozycji wiele metod, które umożliwiają coraz szybszą i skuteczniejszą diagnozę pacjentki. Nowoczesne technologie pozwalają na udoskonalenie badań ginekologicznych i wykonywanych zabiegów. Jednym z najpopularniejszych urządzeń diagnostyki obrazowej jest ultrasonografia (USG). Metoda ta wykorzystuje zjawisko odbicia fali ultradźwiękowej na granicy ośrodków o różnych gęstościach. Podstawowa część badania USG prezentowana jest jako obraz dwuwymiarowy. Pozwala na wizualizację struktur wewnętrznych organizmu w sposób nieszkodliwy dla pacjentki, nieinwazyjny, bez konieczności wykonywania zabiegu i podawania środków kontrastowych.

   

  Kriochirurgia ginekologiczna

  Kriochirurgia ginekologiczna jest metodą leczenia krwawień, nadżerek i upławów. Jest bezbolesna, bezkrwawa i bezpieczna, co daje jej przewagę nad innymi metodami. Jeśli dodamy do tego nowe technologie produkcji tych narzędzi, to nic dziwnego, że lekarze coraz częściej wybierają tę metodę.

   

  A lekarz siedzi i…

  Lekarz nie tylko leczy, ale tworzy dokumentację. Musi on pamiętać o wpisaniu imienia i nazwiska pacjenta na każdej stronie dokumentacji, o ponumerowaniu wszystkich stron i poukładaniu ich w kolejności. Może mu w tym pomóc firma zewnętrzna. Od lipca 2011 r. obowiązuje nowe rozporządzenie MSWiA w sprawie dokumentacji medycznej.

   

  Mycie powierzchni

  W profilaktyce zakażeń ochrony zdrowia bardzo istotną sprawą jest utrzymywanie wszystkich powierzchni gabinetu lekarskiego w idealnej czystości.

   

  Odpowiedzialny gabinet

  Zwiększenie świadomości prawnej społeczeństwa jest źródłem wzrostu roszczeń odszkodowawczych pacjentów. Prowadzenie gabinetu nierozerwalnie związane jest nie tylko z ryzykiem gospodarczym, ale także prawnym. Liczne obwarowania prawne wynikają z faktu, że codzienna praca gabinetu dotyczy dwóch najważniejszych dóbr chronionych prawem, czyli życia i zdrowia człowieka. To powoduje wiele sytuacji, w których potencjalnie niegroźna sprawa może zakończyć się pozwem ze strony pacjenta.