tampon 495739 640Podczas okresu higiena osobista jest szczególnie ważna, gdyż w tym czasie kobiety są szczególnie narażone na infekcje intymne. Podczas krwawienia miesiączkowego należy podmywać się minimum dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Powinno się także zmieniać tampon lub podpaskę kilka razy na dobę. W celu podtrzymania komfortu zaleca się również noszenie bawełnianych i dopasowanych majtek.

  Przebarwienie jest ciemniejszym fragmentem skóry od otaczającej je zdrowej skóry. Bardzo wiele osób boryka się z problemem przebarwień i plam na twarzy, powstałych z różnych powodów, np. trądziku i stanów zapalnych skóry, promieniowania słonecznego UV, chorób wątroby, zmian hormonalnych (ciąży, menopauzy, stosowania doustnej antykoncepcji itd.) i wielu innych. Odpowiedzią na problemy takich osób jest dermatologia estetyczna. Stworzono wiele skutecznych sposobów na walkę z przebarwieniami i te najlepsze dostępne są w warszawskiej klinice SkinClinic.

  labioredukcjaLabioredukcja (nazywana również labioplastyką) jest zabiegiem polegającym na zmniejszeniu warg sromowych. Nieprawidłowości dotyczące budowy okolic intymnych wciąż są uważane za problemy wstydliwe i ukrywane przez kobiety wiele lat. Panie tłumią w sobie lęk przed odrzuceniem, brak akceptacji dla własnego ciała oraz niskie poczucie własnej wartości, co w skrajnych przypadkach może odcisnąć się bardzo silnym piętnem na zdrowiu psychicznym, życiu rodzinnym i towarzyskim. Tymczasem zabiegi labioplastyki to zabiegi stosunkowo proste i nie wymagające długotrwałej hospitalizacji.

  e-ginekologia.plGinekologia plastyczna jest jedną z najbardziej rozwijających się gałęzi ginekologii. Operacje plastyczne miejsc intymnych u kobiet przestają być wymysłem i fanaberią, a stają się całkiem naturalną rzeczą. Najczęściej mają na celu poprawienie komfortu fizycznego i psychicznego pacjentek, bo pewne deformacje mogą powodować ból, poczucie wstydu oraz wpływać na brak pewności siebie w kontaktach seksualnych. Warto dowiedzieć się, jak sobie pomóc i poczytać co nieco chociażby o labiopalstyce.

  Choć na ogół nie ma dobrej opinii, to w ginekologii estetycznej jest sprzymierzeńcem kobiet niezadowolonych ze swej intymnej anatomii, borykających się z problemem wysiłkowego nietrzymania moczu oraz tych, które po prostu pragną zatrzymać skutki upływającego czasu. Tłuszcz, bo o nim mowa, dzięki nowatorskiej metodzie separacji i przeszczepu tkanki tłuszczowej ADIVIVE, stanowi naturalny wypełniacz. To już nie tylko przeszczep tkanki tłuszczowej, ale przede wszystkim bogactwo cennych składników, które pobudzają wybrany obszar do odnowy - mówi lek. Dawid Serafin, ginekolog z kliniki Gyncentrum Ginekologia Plastyczna w Katowicach.

  fot. GyncentrumBlisko 2 miliony kobiet w Polsce zmaga się z problemem nietrzymania moczu (NTM). Dla większości z nich schorzenie oznacza konieczność zmiany stylu życia, rezygnację ze spotkań towarzyskich, często także depresję. Aż 14 proc. kobiet zmuszone zostało chorobą do porzucenia swojej kariery. W Polsce jednak pojawił się innowacyjny zabieg z wykorzystaniem lasera, który pozwala na nieinwazyjne leczenie schorzenia.

  Sprzęt Ginekologiczny

  loading...