e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówResort zdrowia dąży do tego, by jak największa liczba kobiet karmiła swoje dzieci piersią, a przez pierwsze 6 miesięcy życia wyłącznie piersią. Ministerstwo Zdrowia w specjalnym komunikacie przypomina, że w przypadku trudności w karmieniu, kobieta może zwrócić się o pomoc do położnej.

     

    Przedstawiciele resortu zdrowia podkreślają, że żaden preparat zastępujący mleko kobiece nie ma tak dobrego wpływu na rozwój dziecka jak pokarm kobiecy. Jest on najlepiej dostosowany do potrzeb noworodka. W 2016 r. 70 proc. dzieci do 4. tygodnia życia było karmionych piersią, wśród maluchów między 2. a 6. miesiącem życia ten odsetek wynosi 49 proc – tak wynika z danych Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.
    W 2017 r. w ramach Narodowego Programu Zdrowia co najmniej 442 położne przejdą bezpłatny kurs na temat wspierania kobiet w okresie laktacji. Dwa szkolenia e-learningowe o karmieniu piersią - dla mam i dla personelu medycznego są już udostępnione na stronie internetowej NFZ. Więcej informacji o szkoleniach można odnaleźć na stronie: http://akademia.nfz.gov.pl/

    Sprzęt Ginekologiczny

    loading...