erekawice2

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówLecznice otrzymują za mało środków na opiekę nad pacjentkami, których ciąże są zagrożone. Statystyki wskazują, że rośnie liczba kobiet w takiej sytuacji.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówŁódzkie placówki ginekologiczno-położnicze mogą się ubiegać o finansowanie. Łódzki NFZ ogłosił konkurs na leczenie w tym zakresie. Na kontrakt liczy też Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z Łodzi.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówTłoczno zrobiło się w porodówkach na Dolnym Śląsku. Jest to spowodowane między innymi czasowym zamknięciem dwóch wrocławskich oddziałów ginekologicznych. Chodzi o oddział ginekologiczno-położniczy w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 oraz Uniwersytecki Szpital Kliniczny.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówUsługi pomocnicze to nie zajęcie dla wykwalifikowanego personelu pielęgniarskiego i położniczego.
  W Polsce pracuje coraz mniej wykwalifikowanych pielęgniarek i położnych – na tysiąc mieszkańców przypada ich statystycznie 5,24, co plasuje nas na ostatnim miejscu w rankingu OECD . Zarobki pielęgniarek i położnych to przeciętnie 3.200 zł brutto, rośnie też ich średnia wieku (obecnie ponad 50 lat). Wszystko to wskazuje jednoznacznie, że wykwalifikowane pielęgniarki i położne powinny w szpitalach koncentrować się na profesjonalnej opiece pielęgniarskiej – nie mogą być obciążane usługami pomocniczymi. Chodzi tu przede wszystkim o prace opiekunów medycznych czy salowych, podstawową opiekę higieniczną pacjentów czy utrzymanie czystości. To usługi, które można bez problemu zlecić podwykonawcom – co będzie korzystne dla szpitala, jego finansów oraz personelu.

  Blisko połowa leków kupowanych w internecie może być podrobiona. Coraz częściej proceder ten dotyczy nie tylko suplementów diety, lecz także leków ratujących życie. W Polsce wciąż nie ma rozwiązań prawnych wymierzonych w to zjawisko, a za fałszowanie leków i wprowadzanie ich do sieci dystrybucji grożą stosunkowo niewielkie kary, więc proceder kwitnie. W ubiegłym roku wykryto pod Bydgoszczą największą w Europie fabrykę podróbek. Szansą na poprawę sytuacji są przepisy unijnej dyrektywy fałszywkowej, które muszą zostać wdrożone najpóźniej do 2019 roku.

  W czasie ciąży kobieta doświadcza skrajnych emocji – od podekscytowania i radości, po niepokój, a nawet paniczny lęk. Największym źródłem strachu jest perspektywa bólu podczas porodu i ewentualnych komplikacji. Najskuteczniejszym sposobem uśmierzania bólu przy porodzie jest znieczulenie zewnątrzoponowe. Korzystanie z niego nie jest regułą, ale w dużej mierze wpływa na decyzję o rodzeniu siłami natury.

  Dbałość o odpowiednie żywienie w pierwszych latach życia dziecka, w 1000 pierwszych dni, już od poczęcia, jest niezwykle istotna. Do ukończenia przez dziecko około 3 lat dochodzi do tzw. programowania metabolicznego organizmu oraz do rozwoju preferencji smaku. Błędy żywieniowe popełniane przez matki w tym newralgicznym okresie życia przekładają się na ryzyko wystąpienia otyłości, jak również chorób jej towarzyszących, m.in.: cukrzycy typu 2, nadciśnienia tętniczego i chorób naczyniowo-sercowych.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówRzeczniczka Ministerstwa Zdrowia Milena Kruszewska powiedziała, że pigułka "dzień po" jest produktem dopuszczonym do obrotu. Lekarze mogą go przepisywać, jeśli uznają to za uzasadnione. Jednak zanim lekarz wystawi receptę, musi zbadać pacjentkę.
  Jest to m.in. odpowiedź na inicjatywę "Lekarze Kobietom", która ma na celu stworzenie bazy danych lekarzy różnych specjalności. Mają oni bezpłatnie lub za złotówkę wystawiać pacjentkom recepty na tzw. pigułkę "dzień po". Zainteresowane kobiety za pomocą formularza internetowego mają otrzymać kontakt do lekarza, który przyjmuje w pobliżu ich miejsca zamieszkania i deklaruje, że nie kieruje się klauzulą sumienia.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówRządowe kliniki leczenia niepłodności, nie mogą doczekać się pieniędzy. Początkowo planowano, że będą one finansowane z budżetu resortu zdrowia. Okazuje się jednak, że mają być finansowane wciąż przez NFZ.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówW Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu powstanie pierwsza w Polsce wydzielona sala porodowa dla kobiet, które wiedzą, że ich dzieci urodzą się nieuleczalnie chore. W tym miejscu rodzina będzie mogła spokojnie pożegnać się z dzieckiem.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówW całym kraju wzrasta liczba urodzeń. Aż o 22 proc. wzrosła liczba porodów w Białej Podlaskiej. W pierwszym półroczu 2015 r. miały miejsce w szpitalu 593 porody, w tym samym okresie 2016 r. 573, natomiast w bieżącym roku było ich już 700 – informuje Dariusz Oleński, dyrektor lecznicy.

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówNadal na swoją działalność nie otrzymała pieniędzy klinika leczenia niepłodności w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Szpital wystawia faktury Ministrowi Zdrowia, ponieważ nie można rozliczać działalności z NFZ.

  fotolia 145567800 subscription monthly mPiersi przez całą ciążę przygotowują się do produkcji mleka. W momencie narodzin organizm otrzymuje sygnał, aby rozpocząć zwiększoną produkcję pokarmu. Chociaż na początku mleka jest znacznie mniej, po kilku dobach pojawia się tzw. nawał pokarmu. Co to jest i jak sobie z nim radzić?

  e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówW struktury Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego im. Szymona Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej wróci oddział ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny. Przypomnijmy, że dwa lata temu doszło do prywatyzacji tego oddziału.

  Podkategorie